Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019 – przegląd najciekawszych aukcji gwiazd.

 

Gra już z nami 27 lat i ,jak mówi jej twórca Jurek Owsiak, będzie grała do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – tej inicjatywy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Gdy po okresie świątecznym oraz sylwestrze zostaje jedynie kilka zbędnych kilogramów na lato i masa niezrealizowanych postanowień, wolontariusze WOŚP wychodzą na kwestę. Mimo niskich temperatur i niesprzyjających warunków na dworze, całą Polskę pochłania gorączka pomocy i dobroczynności. Nie da się zaprzeczyć jak ważnym elementem jest zbiórka uliczna, w ramach której rok w rok udaje się zebrać dziesiątki milionów złotych na pomoc chorym dzieciom oraz zakupie sprzętu, ułatwiającego lekarzom ratowanie życia.

Również osoby z kultury czy życia publicznego starają się pomóc. Wystawiając, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeróżne fanty. W poniższym zestawieniu przedstawiam najciekawsze aukcje finału WOŚP 2019 roku.

 

  1. Rysunek Jacka Fedorowicza “Wyobrażenie o największym marzeniu Jurka Owsiaka”

Znany satyryk, aktor, reżyser, radiowiec… Więcej raczej nie trzeba wymieniać. Jacek Fedorowicz w ramach dorzucenia własnej cegiełki do czynu społecznego i pomocy  dzieciakom, oddaje pod młotek obraz własnego autorstwa. Szczęśliwy zwycięzca otrzyma również dedykację od pana Jacka. Ta jednak jest tajemnicą, którą pozna jedynie osoba, która wylicytuje najwięcej.

Jak bardzo zgodna jest ta wizja, z prawdziwymi marzeniami Jurka Owsiaka? Nie wiem, ale w chwili pisania artykułu cena malunku wynosi 10 100 złotych.

 

2)  Góralska kurtka Prezydenta Andrzeja Dudy.

W tym roku Pan Prezydent zdecydował się przekazać licytacje WOŚP kurtkę z haftami góralskimi przypodukowaną przez polską firmę “Gorsecik”. Prezydent przywdział ją, w trakcie swojej wizyty na Podhalu. W ramach aukcji na cele charytatywnej, do kubraka Prezydent dołącza swoje zdjęcie wraz z podpisem i dedykacją.

Po zeszłorocznej czarnej, eleganckiej muszce idealnej do stroju wieczorowego zastanawialiśmy się co Prezydent wybierze tym razem. Złośliwi obstawiali, że Andrzej Duda zachłyśnie się zimowym klimatem i wystawi narty. Para prezydencka chyba bardziej woli tekstylne klimaty. Aktualna cena góralskiego stroju? 7100 zł i ciągle rośnie!

 

3) Małomiasteczkowy kiosk Dawida Podsiadło.

Dawid Podsiadło i jego nowa płyta “Małomiasteczkowy” szturmem podbiła serca Polaków. Kiosk, w którym można zakupić draże Korsarze, gumę Turbo oraz inne relikty rodem z lat dziewięćdziesiątych powstał, jako pomysł na promocję płyty.

Postawiony pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie służył jako miejsce, w którym fani mogli zobaczyć się z ulubionym artystom. Kupić jego płytę, dostać autograf i zamienić kilka słów z Dawidem. Kiosk objechał również całą Polskę, jako nieodłączny element trasy Małomiasteczkowy.

Do szczęśliwca, któremu uda się wylicytować aukcję, kiosk zostanie dostarczony osobiście przez jego poprzedniego właściciela i sprzedawcę – samego Dawida Podsiadło. Organizatorzy zaznaczają, że należy mieć kawałek ziemi na której tą konstrukcję można postawić. Do mieszkań nie dostarczają 🙂 Koszt? Jedynie 15 400 zł.

 

4) Spotkanie z Robertem Lewandowskim

Ten punkt jest dla wszystkich, którzy pasjonują się piłką nożną. Jak co roku, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie – Robert Lewandowski – wystawia na aukcję charytatywną Allegro w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkanie ze sobą w ramach lunchu dla dwóch osób. Dla wszystkich, którzy spędzili ostatnie 10 lat bez dostępu do mass mediów, albo nie do końca są zainteresowani sportem. Robert jest napastnikiem klubu Bayern Monachium. Dlatego do spotkania może dojść zarówno w Monachium jak i w Warszawie. W zależności, od preferencji wygranej osoby! Na chwilę obecną, kwota aukcji wynosi 133 433,33 zł i dalej rośnie!

 

5) Tysięczny klaps z filmu “Kler” Wojtka Smarzowskiego

“Kler” szturmem wszedł do kin na jesieni 2018 roku i zrobił to, co nie udało się w Polskim kinie od lat. Kontrowersyjny obraz o kondycji Kościoła w Polsce wspiął się na wyżyny popularności i udało mu się przebić magiczną granicę 5 milionów widzów i stać się jednym z trzech najczęściej oglądanych filmów po 89 roku!

Na klapsie znajdują się podpisy osób zaangażowanych w produkcję filmu. Zarówno aktorów, samego reżysera oraz ekipy, która zajmowała się realizacją filmu. Jak mówi sam Wojtek “Jest taki zwyczaj na planach filmowych, że „okrągłe” klapsy się świętuje. Czasem na poczęstunek Ekipę zaprasza producent, czasem reżyser, albo operator – zależy od numeru klapsa, albo atmosfery na planie. Ten konkretny, tysięczny klaps padł podczas zdjęć w Brzesku, w Pałacu Goetza, czyli naszej filmowej kurii. Z tej okazji Ekipa Kleru przygotowała wspaniały bankiet, była oprawa muzyczna, specjalnie na tę okazję dobrane kostiumy, zabawa była i mnóstwo pozytywnej energii. Na koniec imprezy dostałem klapsa w prezencie z autografami Ekipy i obecnych tego dnia na planie aktorów. To cenny dla mnie przedmiot, bo pochodzi od bliskich mi ludzi.”  Cena? 4 050zł.

 

6) Całoroczny domek mobilny “Podlasie”

Nie zawsze można kupić sobie domek i całość kwoty przeznaczyć na cele dobroczynne. Na 35 metrach kwadratowych domku znajdują się wszelkie udogodnienia, które niezbędne są do zamieszkania gdzieś w środku lasu. Domek mobilny zaopatrzony jest w :

  • dwie sypialnie – jedna z łożem małżeńskim, druga z łóżkiem piętrowym dla gości
  • salon z kompleksowo wyposażoną kuchnią – znajduje się tu nawet zmywarka dla leniwych
  • łazienkę z kabiną prysznicową i bojlerem na 50L, abyś nigdy nie musiał kąpać się w zimnej wodzie
  • ocieplenie całoroczne
  • ogrzewanie w których skład wchodzą grzejniki z termostatem w każdym z pokojów
  • i wiele wiele innych

Jeśli całe życie twoim marzeniem było zaszyć się gdzieś w głuszy daleko od ludzi. Chcesz oglądać gwieździste niebo nocą i poczuć więź z naturą jest to wybór idealny dla Ciebie. Zwłaszcza, jeśli nie lubisz pozbawiać się dobrodziejstw XXI wieku. Licytacja zakończyła się na 90 000zł.

 

Te jak i inne licytacje wchodzące w poczet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można znaleźć na stronie internetowej Allegro.