Samochodem po Małopolsce

Kilka dni wolnego od codziennych obowiązków to szansa na odpoczynek. Jest to doskonała okazja, żeby spędzić te dni wraz ze znajomymi lub z rodziną i innymi osobami, które są dla nas bliskie. Jednak zdecydowanie lepiej ten wypoczynek wygląda, jeżeli spędzi się go w miejscu, które odpowiednio nas nastroi i pozwoli nam chociaż przez te kilka godzin znaleźć się w innym świecie. W pierwszej kolejności należy jednak zadbać o odpowiedni transport. Posiadanie samochodu zdecydowanie ułatwi nam podróż w przepiękne miejsce. Jeżeli jednak nie mamy obecnie możliwości skorzystania z własnego auta, należy zorientować się, gdzie znajduje się najbliższa wypożyczalnia samochodów w Krakowie.

Uroki Małopolski

Z Krakowa udać można się w wiele niezwykłych miejsc. Z pewnością fanów pięknych krajobrazów i natury przyciągną Parki Narodowe. Najchętniej wybieranym wśród mieszkańców Krakowa jest Ojcowski Park Narodowy, zwłaszcza ze względu na jego bliską odległość. Najważniejszym symbolem tego miejsca jest Maczuga Herkulesa. Chętnie odwiedzana jest także Jaskinia Łokietka oraz Zamek w Pieskowej Skale.

Nieco dalej, ale z pewnością także do zwiedzenia w jeden zień nadaje się Tatrzański Park Narodowy. Jest to okazja do zobaczenia wielu endemitów, a także takich zwierząt jak kozica tatrzańska oraz tatrzański świstak.

Warty uwagi jest także Pieniński Park Narodowy wyróżniający się przepięknym obszarem bogatym we wspaniałe widoki i nietypową florę i faunę Masywem Trzech Koron, którego najważniejszym szczytem są Trzy Korony o wysokości 982 m n.p.m. Jedną z atrakcji dla przyjeżdżających tutaj turystów jest spływ Dunajcem.

Zażyj odrobinę zdrowia

Poza parkami narodowymi bardzo popularnym celem dla turystów podróżujących samochodem są liczne uzdrowiska na terenie małopolski, wśród których prym wiedzie Krynica-Zdrój znana m.in. z Forum Ekonomicznego odbywającego się na początku września. Krynica-Zdrój to także miejsce sanatoryjne, gdzie kuracjusze poddają się wielu terapiom mającym na celu poprawić ich zdrowie.

Będąc w Krynicy nietrudno nie spróbować jakiejś słynnej krynickiej wody mineralnej, np. Słotwinki, Jana, czy Zubera. To pijalnia Słotwinki właśnie jest tutaj najstarszym zabytkiem pochodzącym z 1806 roku. Jednak największą popularnością cieszy się Pijalnia Główna, gdzie można spędzić czas także na koncercie. Ponieważ Krynica znajduje się w Beskidzie Sądeckim, jest to również możliwość pofatygowania się na szlaki górskie oraz na miłe i spokojne spacery w mieście.

Wycieczka pod ziemię

Z pewnością Wieliczka i Bochnia to również miejscowości warte odwiedzin ze względu na niezwykle bliskie położenie, a także z powodu wspaniałych Kopalń Soli wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mimo że to ta bocheńska jest starsza, to jednak znacznie większe wrażenie robi wielicka ze względu na niezwykle barwne komory i olbrzymią liczbę jezior solnych.

I w dzikie bory

Dla wielbicieli długim spacerów idealnym miejscem będą także Niepołomice za sprawą swojej puszczy. Jest to także miejsce historyczne, gdzie dawni królowie przybywali na polowania. Toteż dlatego w Niepołomicach jedną z atrakcji jest Zamek Królewski.