salsa cubana

Salsa – energiczny taniec, który stanie się Twoją pasją

Salsa należy do tańców latynoamerykańskich. Swój początek miała głównie na słonecznych Karaibach i gorącej Kubie. Jest to taniec, który jest mieszanką wielu różnych stylów. Na przestrzeni lat stała się bardzo popularnym tańcem i z biegiem czasu zaczęły powstawać różne odmiany tego tańca. Salsa jest tańcem bardzo energicznym, ale zarówno zmysłowym. Ze względu na różnorodność w jej odmianach każdy znajdzie idealną odmianę tego tańca dla siebie. W tym artykule opiszemy najbardziej znane w Polsce rodzaje salsy, które możesz spotkać w niejednym polskim klubie.

Salsa Cubana

Salsa Cubana, inaczej zwana salsą kubańską, miała swój początek na Kubie. Jest tańcem charakteryzujący się dynamicznymi ruchami, szybkimi figurami oraz mocnym prowadzeniem. Coraz częściej w klubach spotykamy wieczory z muzyką idealną do tańczenia salsy. Powstaje wiele miejsc, w którym salsowe rytmy królują przez cały czas. Ze względu na jej energiczność i porywający rytm zwolenników tego rodzaju salsy jest coraz więcej. Podstawowym krokiem Salsy Cubany jest guapea. Ten rodzaj salsy możemy tańczyć w parach do szybkiej latynoskiej muzyki, oraz poruszać się salsowym krokiem samemu. W wielu klubach i na zajęciach tanecznych możemy również spotkać Ruede de Casino. Polega ona na tańczeniu różnych figur przez pary ustawione w kole. Osoba prowadząca ruede wypowiada nazwy figur, które są następnie wykonywane. Osoby tańczące zmieniają się co jakiś czas między sobą. Pary synchronizują swoje ruchy przy wykonywaniu figur, co zapewnia wspaniały efekt. Jest to niezwykle efektowna forma tańca, a przede wszystkim stanowiąca świetną zabawę dla tancerzy. Salsy kubańskiej możemy się uczyć w szkole tańca lub samemu w domu przy pomocy filmów instruktażowych. Polecamy jednak poczucie prawdziwego klimatu Salsy Cubany na Kubie, gdzie nauka tego na pewno będzie przyjemniejsza. Klimat Kuby dostarczy nam duży zastrzyk energii i pozwoli ponieść się rytmom energicznej i żywiołowej kubańskiej salsy.

Salsa Los Angeles

Salsa Los Angeles, inaczej zwana salsą liniową jest jedną z dwóch najbardziej znanych rodzajów salsy w Polsce. Z początku taniec ten rozwijał się głównie na Karaibach. Charakterystyczne dla tego tańca jest to, że wszystkie figury wykonuje się w jednej linii. Salsa LA jest stylem niezwykle widowiskowym. Jest ona pełna skomplikowanych figur. Najbardziej charakterystyczne są jednak dla niej bardzo widowiskowe, częste obroty, nieraz nawet czterokrotne lub więcej. Niewątpliwie ważne w tym stylu salsy jest eksponowanie partnerki, dzięki czemu każda kobieta w tańcu może wydobyć z siebie zmysłowość i kobiecość. W Salsie Los Angeles odnajdziemy również elementy akrobatyki. Wszystko po to, by jak najlepiej zaprezentować partnerkę, której partner staje się w tańcu idealnym dopełnieniem. Salsę liniową można tańczyć również solo, gdzie każdy może poczuć w sobie muzykę i pozwolić sobie na improwizację w ruchach i figurach. Jest to taniec zarówno pełen ekspresji i dynamiki, a także zmysłowy i romantyczny. Gorące rytmy salsy sprawią, że para tańcząca ją będzie wyglądać pięknie i efektownie.

Fenomenem salsy jest to, że może ją tańczyć każdy. Proste kroki sprawiają, że nie ma najmniejszych problemów z ich opanowaniem. Już po niedługim czasie nauki możemy śmigać na parkiecie i cieszyć się gorącym rytmem salsy. Salsę można tańczyć zarówno w parach, jak i solo zachęcając przy tym do muzycznej improwizacji. Wyraźny rytm sprawia, że każdy doskonale odnajdzie się tanecznie w tej muzyce, a stawianie pierwszych salsowych kroków nie będzie problemem i stanie się przyjemnością. Jeżeli jeszcze nie spróbowałaś swoich sił z tym energicznym i zmysłowym stylem zachęcamy Cię gorąco do tego.