romantyczna kolacja

Romantyczna kolacja we dwoje? Jak ją zaplanować w domu

Kolacja we dwoje to doskonały sposób na celebrowanie wspólnych chwil z ukochaną osobą. Jej samodzielna organizacja w domu, zapewni poczucie komfortu, a także możliwość swobodnej rozmowy. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić romantyczną kolację, zapoznaj się z poniższymi radami. Dzięki temu spotkanie na pewno będzie udane!

Nakrycie stołu

Żeby kolacja we dwoje zyskała romantyczny klimat, należy zadbać o nastrojowe dekoracje. Najważniejszym elementem jest odpowiednie nakrycie stołu. Jeśli decydujemy się na użycie obrusa, należy bezwzględnie pamiętać o jego uprasowaniu. Pomięty materiał nie sprawi dobrego wrażenia i możemy zostać posądzeni o niedbalstwo. Dlatego warto poświęcić chwilę czasu na jego staranne wyprasowanie, by zrobić dobre wrażenie na swoim partnerze lub partnerce.

Wybierając zastawę stołową, należy zwrócić uwagę na jakość posiadanych naczyń. Wyszczerbione lub porysowane talerze oraz filiżanki to nie jest najlepszy wybór. Takie detale mogą na pierwszy rzut oka wydawać się nic nieznaczące, ale warto pamiętać, że urządzając romantyczną kolację, będziemy oceniani przez drugą osobę. Jest to szczególnie ważne na początkowych etapach znajomości, gdy wyrabiamy sobie o kimś opinię.

Planowanie menu

Organizując kolację we dwoje, należy przede wszystkim zaplanować menu. Żeby przyrządzanie potraw nie było stresujące, warto wybrać dania, które są sprawdzone. Randka z ukochaną osobą to nie jest najlepszy czas na kulinarne eksperymenty, ponieważ nie mamy pewności, że nowa potrawa będzie smaczna. Dlatego trzymajmy się znanych przepisów, które nie sprawią nam żadnych problemów lub wypróbujmy je zrobić odpowiednio wcześniej.

Jeśli nie mamy pewności, jakie dania nadają się na kolację we dwoje, warto poszukać inspiracji w internecie. Znaleźć tam można liczne pomysły na romantyczną kolację. Są to między innymi krewetki z makaronem, pieczony łosoś, zapiekanka ziemniaczana z warzywami czy kurczak po tajsku. Kolacja przy świecach nie może się obejść bez podania deseru. Może to być na przykład panna cotta, mus czekoladowy lub tarta z truskawkami.

O czym warto pamiętać

Romantyczny nastrój uzyskamy dzięki różnego rodzaju ozdobom. Może to być na przykład bukiet kwiatów w wazonie czy dodatkowe dekoracje. Niezastąpionym elementem kolacji we dwoje są również świece. Wprowadzą one niezwykle nastrojowy klimat, który umili wieczór z ukochaną osobą. Dobrym pomysłem są świece zapachowe, które wypełnią pomieszczenie subtelnym aromatem. Warto również zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną. Nastrojowe utwory będą doskonałym tłem podczas spotkania.

Jeśli jest to romantyczna kolacja na rocznicę, należy pamiętać o wręczeniu prezentu. Będzie on symbolizować nasze uczucia do ukochanej osoby i przypominać o tym szczególnym dniu. Kobiecie można podarować na przykład biżuterię, torebkę czy też perfumy. Dla mężczyzny odpowiedni będzie między innymi krawat, zegarek lub tablet. Upominek powinien sprawić radość obdarowywanej osobie, dlatego warto go wybrać rozsądnie i nie zostawiać kupna na ostatnią chwilę.