azjatycka pielęgnacja

Pielęgnacja azjatycka- jak dbać o skórę według Koreanek

Azjatycka pielęgnacja to temat niezwykle popularny i szeroko omawiany. Wszystkie sekrety urody Koreanek są odwzorowywane w innych krajach, ponieważ rytuały kosmetyczne rodem z Azji uważane są za te najbardziej skuteczne.

Na czym polega azjatycka pielęgnacja?

Pielęgnacja azjatycka to szereg działań, które każdego dnia pieczołowicie wykonują kobiety w całej Azji. Ten rytuał piękna połączony z systematycznością sprawia, że ich skóra jest wręcz nieskazitelna, zdrowa, jednym słowem godna pozazdroszczenia. Stąd też, trend na pielęgnację według Koreanek jest tak mocny i znany na całym świecie.

Pielęgnacja azjatycka składa się z 10 głównych kroków, które należy wykonywać w określonej kolejności. Choć sam proces jest wieloetapowy i może wydawać się skomplikowany, to taki nie jest, a do tego zajmuje około 10 minut.

10 kroków pielęgnacji według Koreanek

Pierwszym krokiem pielęgnacji azjatyckiej jest demakijaż (oczyszczanie), po nim następuje etap mycia skóry (koniecznie kosmetykiem na bazie wody), dalej przechodzi się do złuszczania (peelingu). Azjatki nie wykonują go codziennie, jednak i tak częściej niż np. Europejki. Po złuszczaniu przychodzi czas na tonizowanie skóry oraz nałożenie esencji. Esencja to w świecie Koreanek lżejsza wersja serum, zazwyczaj jest to typowy produkt wodny. Esencje doskonale nawilżają i odżywiają skórę. Po esencji na skórę należy nałożyć serum (mocniejsze w działaniu). Tu niezwykle ważne jest, aby serum dobrać odpowiednio do swojej skóry.

Bardzo często po etapie nakładania serum, przychodzi czas na nałożenie maseczki– koniecznie w płachcie. Koreanki robią sobie maseczki nawet kilka razy w tygodniu. Jeżeli ten etap jest akurat pominięty, to kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniego kremu (koniecznie do twarzy i pod oczy). Na noc zamiast kremu, Koreanki często stosują tzw. maski na noc, które działają na konkretne problemy skórne lub po prostu bardzo mocno ją nawilżają. Ostatnim krokiem azjatyckiej pielęgnacji jest nałożenie makijażu i zadbanie o ochronę przeciwsłoneczną. W przeciwieństwie do Europejek, Koreanki bardzo oszczędnie się malują, za to nigdy nie zapominają o nałożeniu kremu z wysokim filtrem.

Fenomen azjatyckich kosmetyków

Kosmetyki azjatyckie znacznie różnią się od tych europejskich. Różnice wynikają przede wszystkimi z tego, że kosmetyki azjatyckie są po prostu wszechstronne. Tak, więc znajdziemy wśród nich produkty łączące pielęgnację z upiększaniem i ochroną przeciwsłoneczną. Koreanki przywiązują ogromną uwagę do dbania o skórę, Europejki większy nacisk kładą na perfekcyjny makijaż. To główne różnice w podejściu do dbania o skórę.

W składach koreańskich produktów znajdziemy też wiele substancji, jeszcze do niedawna niedostępnych na rynku europejskim, część z nich to właśnie sekrety urody Koreanek. Należy mieć też na uwadze, że w Korei dopuszczone są pewne składniki, których nie możemy jeszcze stosować w kosmetykach europejskich. Różnice te wynikają oczywiście z przepisów prawa- innego w Europie i w Azji. Na szczęście wszystkim znany śluz ślimaka stał się niezmiernie popularny w Europie właśnie dzięki Koreankom.