moda na wiosnę

Odśwież garderobę na wiosnę!

Kiedy za oknem można już dostrzec pierwsze, nieśmiałe oznaki nachodzącej wiosny, najwyższa pora przyjrzeć się dokładniej swojej garderobie. Bo wiosna to czas świeżości, zmian i odnowy, a nic tak nie dopomaga zmianie, jak pozbycie zbędnych ubrać i zastąpienie ich czymś nowym, modnym i stylowym. Dziś kilka słów na temat męskiej garderoby, sposobów na jej odświeżenie oraz unowocześnienie. 

Na samym wstępie

Pierwszym krokiem do uporządkowania i odmiany garderoby jest usunięcie z niej tych ubrań, których już nie używamy, które są zniszczone, lub po prostu nieodpowiednie do naszej sylwetki. Tak, tak drodzy Panowie! Nie będzie to łatwe, bo każdy z nas ma tendencję do nadawania ubraniom wartości sentymentalnej. Ale odświeżanie szafy, również tej męskiej, wymaga wyzbycia się wszelkich sentymentów i podejścia systemowego. Aby zapełnić garderobę nowymi, modnymi ubraniami, należy pozbyć się tych, które już swoje odsłużyły.

 

Zanim rozpoczniemy wielką metamorfozę

 

Gdy szafa została już odchudzona, pora sporządzić listę zakupów. Bo kupowanie ubrań, podobnie jak każde inne, powinno opierać się na planie. Po pozbyciu się połowy naszej garderoby łatwiej jest określić, czego w niej tak naprawdę brakuje. Ważne, aby kierować się swoim gustem. Szafa ma być przede wszystkim dopasowana do nas. Trendy zawsze należy filtrować przez własne potrzeby, aby garderoba była spójna z indywidualnym stylem.

Należy również pamiętać o tym, że idealna garderoba powinna być przede wszystkim dopasowana do sylwetki i budowy ciała. Nie jest to łatwe, bo wymaga bardzo wybiórczego traktowania mody. Nie każdy nowy trend sprawdzi się na danej sylwetce. Kobiety od dawna zwracają na to uwagę. Ale w przypadku męskiej szafy ta zasada również obowiązuje.

 

Co piszczy w modowej trawie?

 

Oczywiście nie oznacza to, że trendy należy ignorować. Wprawdzie moda męska zmienia się znacznie mniej dynamicznie od damska, ale w każdym sezonie pojawiają się nowe elementy lub ich kombinacje. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Klasyka zawsze jest w modzie. Warto zatem postawić na kilka elementów w stonowanych kolorach np. garnitur w granacie, lub biała koszula. Dla przełamania rutyny można również zainwestować w coś bardziej nowoczesnego np. delikatną kratę lub pasy. Bo przełamywanie formalnego stylu, sportowymi dodatkami to bardzo silny trend już od kilku sezonów. Podobnie jak naturalne, przewiewne, ekologiczne tkaniny. Jeśli chodzi o fasony, to nadal modne są przeskalowania i formy geometryczne. Natomiast męskie spodnie nie są już tak obcisłe, jak to bywało w poprzednich latach. Choć nadal modne będą długości przed kostkę.

Gdzie kupować, aby nie zbankrutować?

Dobre ubrania muszą swoje kosztować. Ale są sposoby na oszczędne odświeżenie szafy. Jednym z nich jest śledzenie wyprzedaży online. Dziś już każdy niemal sklep posiada własną stronę internetową. Warto śledzić promocje, bo czasem można kupić jakościowe, świetne ubrania za bezcen. Wyprzedaże online dotyczą również outletów sieciowych, gdzie markowe kolekcje mają zdecydowanie niższe ceny.