black friday

O czym pamiętać kupując buty na wyprzedażach

Słowo wyprzedaż w ostatnim czasie brzmi jak jakaś mantra. Modne stało się kupowanie na posezonowych obniżkach, więc wszystkie hasła przypominające o tym, że to już pora i czas na wyprzedaże można słyszeć przez okrągły rok. Ale o to przecież chodzi sklepom – odwiedzać je i kupować jak najczęściej. Jednym z najchętniej kupowanych produktów na wyprzedażach są buty. O czy warto wtedy pamiętać?

Zasada jest jedna i prosta – stawiamy na klasykę

O tym zdecydowanie warto pamiętać przy jakichkolwiek zakupach. To co klasyczne i uniwersalne na pewno nie będzie się kurzyło i starzało ani raz nie założone. Kiedy jednak słyszymy hasła typu posezonowa obniżka, wielka wyprzedaż, wszystkie sukienki za pół ceny czy kozaki Black Friday to trudno się powstrzymać i naszym łupem padają rzeczy, które w danej chwili wydają nam się piękne i wyjątkowe, ale z czasem okazuje się, że wcale takie nie są. Ten pośpiech nie jest przypadkowy. To on skłania nas do kompulsywnych zakupów, na wyprzedażach rządzi zasada, że kto pierwszy, ten lepszy. W ten sposób sklepy pozbywają się towaru, my zapełniamy szafy i zasypiamy z przekonaniem, że dzisiaj wyjątkowo udały nam się zakupy, bo te skórzane kozaki Black Friday to była wyjątkowa okazja i ostatnia para w sklepie. Można się tylko pocieszyć tym, że jeżeli to dobrej jakości skórzane, klasyczne kozaki, to z pewnością nie raz je założymy. Gorzej przedstawia się sprawa, gdy upolowałyśmy zamszowe botki w kolorze szmaragdowym. Jakkolwiek by nie było, ważne, żeby zakupiony towar nosić, a nie pogrzebać go na dnie szafy.

Druga zasada – stawiamy na jakość

But musi być nie tylko piękny, ale i wygodny. Kozaki Black Friday to nie tylko obuwie renomowanych i cenionych marek, ale również przysłowiowa kupa szmelcu. Jakość buta nietrudno ocenić. Możemy kierować się popularnością marki lub po prostu dokładnie buty obejrzeć. Wybierajmy buty wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów takich jak skóry licowe czy zamsz. Zwróćmy uwagę na podeszwę i szycie. Dobrej jakości but zdecydowanie różni się w tych kwestiach. Musimy pamiętać także o tym, że często ubrania czy kozaki Black Friday upolowane na wyprzedażach często rzucamy do szafy i przypominamy sobie o nich wtedy, gdy już minął czas ich możliwego zwrotu, o ile w ogóle można je było zwrócić. A wtedy nie pozostaje nam nic innego jak odłożyć je na półkę z innymi nietrafionymi posezonowymi łupami.

Trzecia zasada – zjedzmy przed wyprzedażą porządny posiłek

Liczne badania amerykańskich naukowców dowodzą, że gdy jesteśmy głodni lub w dobrym humorze, to robimy większe zakupy. Jeśli jeszcze ktoś nie wie, po co w sklepach częstują nas miłą dla ucha muzyczką, to teraz wszystko jasne – gdy czujemy się przyjemnie, chętniej robimy większe zakupy. To samo sprawdza się w przypadku uczucia głodu. Głodny kupuje więcej, więc może lepszym wyjściem będzie zjedzenie obfitego i kalorycznego posiłku, którym się co prawda nasycimy, ale również wywoła w nas poczucie winy, że zbyt obfity i tym samym zepsuje nam się humor i odejdzie ochota na wyprzedażowe hity.