Pielęgnacja twarzy – sprawdź jakie sprzęty Ci to ułatwią

Jeśli chcesz cieszyć się zdrową i elastyczną cerą, pielęgnacja twarzy musi stać się obowiązkowym codziennym rytuałem w Twoim życiu. Jakie są etapy pielęgnacji twarzy, dlaczego prawidłowa pielęgnacja twarzy jest tak ważna oraz jakie sprzęty do tego wybrać?

Etapy pielęgnacji twarzy

Codzienna, świadoma pielęgnacja twarzy składa się z kilku ważnych etapów.

– Oczyszczanie.

Od tej czynności zaczyna się poranna i wieczorną pielęgnacją twarzy. Po przebudzeniu cerę należy oczyszczać od bakterii, a wieczorem – od brudu i makijażu. Wybierz żel, mleczko lub piankę – najważniejsze jest to, żeby prawidłowo dobrać kosmetyki do swojego rodzaju skóry. 

– Tonizowanie.

Kolejnym ważnym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej jest tonizowanie. Po demakijażu i oczyszczaniu należy odświeżyć skórę, używając lekkiego płynu, który pomaga usunąć pozostałości zanieczyszczeń oraz przygotować cerę do dalszych etapów.

– Nawilżanie.

Na oczyszczoną, osuszoną twarz nanieś serum, który koi i jednocześnie rozświetla skórę. Ma ono na celu też wzmocnienie działania poprzednich preparatów. Następnie weź krem nawilżający odpowiednio dobrany do rodzaju skóry.

– Delikatny masaż twarzy.

Rozprowadź krem na skórze kolistymi ruchami, zaczynając od zewnętrznej strony i idąc w kierunku wewnętrznej. Masaż pobudzi mikrokrążenie krwi.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy

Przede wszystkim, pielęgnacja skóry twarzy polega na prawidłowym dobraniu kosmetyków do typu skóry. Są trzy rodzaje cery: tłusta, sucha i mieszana. Należy też zwrócić uwagę na pielęgnację twarzy trądzikowej.

Cera tłusta nadmiernie się błyszczy i ma rozszerzone pory. Potrzebuje ona codziennego nawilżania, krem powinien więc zawierać właściwości matujące.

Cera sucha wytwarza mniej sebum. Przesuszona skóra jest pozbawiona elastyczności i często bywa źródłem dyskomfortu. Kosmetyki dla tej cery powinny mieć bogatszy skład i zawierać oleje.

Cera mieszana jest najczęściej występującym rodzajem skóry, natomiast najbardziej kłopotliwych w pielęgnacji, bo mamy do czynienia zarówno z przetłuszczającymi, jak i przesuszonymi partiami twarzy. Najlepiej nakładać preparaty przeznaczone dla skóry suchej na policzki, a na strefę T kosmetyki lekkie i matujące, które zapobiegają zatykaniu się porów skóry.

Sprzęty do pielęgnacji twarzy

Urządzenia, które pomagają pielęgnować skórę twarzy, zdobywają coraz większą popularność.

Jednym z faworytów na rynku jest szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy. Z samej nazwy wynika, że jest to urządzenie, które pomaga skutecznie oczyszczać cerę – zarówno normalną, jak i tę z niedoskonałościami. Zadaniem szczoteczki jest udoskonalenie codziennego procesu pielęgnacji, szczególnie jeśli ten nie zawsze przynosi pożądane efekty. 

Jak działa urządzenie? Szczoteczka wykorzystuje specjalny ruch wibracyjny, głęboko oczyszczając skórę i usuwając zanieczyszczenia. W rezultacie twarz jest gładsza i zdrowsza – jest to wyjątkowe rozwiązanie dla każdej kobiety niezależnie od problemów, z którymi zmaga się jej cera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *