jak dobrać biustonosz

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego stanika?

W życiu każdej kobiety następuje taki moment, w którym musimy wybrać nasz pierwszy biustonosz. Bardzo często okazuje się to być problemem, bo nadal jest to coś, co nas krępuje. Jeśli więc jesteś mamą, dowiedz się jak pomóc swojej dorastającej córce w tym, wydawać by się mogło, trudnym wyborze! Jak dobrać biustonosz dla nastolatki?

 

Jak przyzwyczaić dziecko do noszenia biustonosza?

Pierwszy stanik na pewno będzie czymś nowym i zmuszanie dziecka do noszenia sztywnego biustonosza z push-upem mija się z celem. Należy zacząć od tak zwanej braletki lub stanika sportowego. Na początku może on nie mieć żadnego wypełnienia, bo przecież na tym etapie rozwoju dziewczynki nie ma to większego znaczenia. Później, kiedy dziecko będzie czuło się komfortowo w staniku, możemy zdecydować się na coś bardziej skomplikowanego. Jednak nadal taki biustonosz nie powinien mieć żadnych usztywnień czy uwierających drutów. Chcemy przecież, żeby dziewczynce było wygodnie, a nie żeby tylko czekała aż w końcu wróci do domu i będzie mogła zrzucić z siebie to narzędzie tortur! Zaczynamy więc powoli, a potem, jeśli córka sama będzie tego chciała, możemy kupić jej coś bardziej wyszukanego.

 

Co z rozmiarem?

Jest to problematyczna kwestia, bo w okresie dojrzewania ciało kobiety dopiero się kształtuje, a rozmiar stanika bardzo szybko ulega zmianie. Jest więc to kluczowa sprawa, kiedy zastanawiamy się jak dobrać biustonosz. Dlatego też najlepsze na początek są staniki sportowe czy braletki, które wykonane są z elastycznego materiału i niejako dopasowują się do zmieniającej się sylwetki. W sklepach z bielizną bardzo często brakuje też małych rozmiarów, więc może się okazać, że trzeba będzie się nieźle nagimnastykować, żeby znaleźć coś odpowiedniego. Na pewno warto szukać wyprzedaży, bo, jak wiadomo, te staniki nie będą służyły przez lata. Niektórzy decydują się też na zakup używanej bielizny, ale nie każdy będzie czuł się w niej komfortowo.

 

Co jeśli dziewczynka ma większy biust?

Dojrzewanie to bardzo indywidualna sprawa i czasem bywa tak, że piersi rosną szybciej, niż u rówieśniczek. Jak sobie z tym poradzić? Najgorszym co możemy zrobić, będzie zakup za małego stanika. Mamy bardzo często popełniają ten błąd myśląc, że przecież dwunastolatka nie może mieć miseczki D albo większej. Nieumyślnie robimy tym ogromną krzywdę nastolatce, która jest zmuszona do noszenia bielizny, która jest dla niej zupełnie niekomfortowa. Jeśli same nie czujemy się na siłach, żeby dobrać biustonosz na podstawie wymiarów dziewczynki, warto udać się do specjalisty. Usługi, jakie świadczy brafitterka będą zbawienne, bo dzięki nim dowiemy się jak dobrać biustonosz pod konkretny rozmiar. Może to kosztować swoje, ale bez wątpienia jest to usługa warta każdych pieniędzy.

Podsumowując, dobór odpowiedniej bielizny dla dojrzewającej dziewczynki może być prawdziwą zmorą, ale jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy, wszystko powinno pójść gładko. Należy wziąć pod uwagę rozmiar i fakt, że ciało nastolatki ciągle się zmienia. A jeśli nie jesteśmy w stanie same poradzić sobie z tym zadaniem, warto skorzystać z pomocy specjalisty.