Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – sposób na zmarszczki

Jedną z lepszych metod usuwania zmarszczek jest ich wypełnienie kwasem hialuronowym. Zabieg ten poleca się zwłaszcza osobom, które chcą uniknąć bardziej inwazyjnych zabiegów, po których wymagana jest rekonwalescencja, a także nie chcą poważnej ingerencji w wygląd swojej twarzy. Jak działa ta metoda?

Naturalny sposób na młodszą skórę

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalne występuje w skórze. To między innymi ona odpowiada za jej nawilżenie, jędrność i młodzieńczy wygląd. Z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, co powoduje, że pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się zwiotczała i mało jędrna. Wszczepienie kwasu hialuronowego jest o tyle dobrą metodą redukcji oznak starzenia, że wykorzystuje się syntetyczny kwas. Niweluje to ryzyko reakcji alergicznych, jest to więc metoda w pełni bezpieczna, a także dająca naturalny efekt.

Jak wpływa kwas hialuronowy na skórę?

Wstrzyknięcie tego preparatu pod skórę za pomocą cienkich igieł od razu powoduje wzrost objętości tego miejsca – jest to typowe wypełnienie. Efekt widać od razu, pacjent może więc kontrolować intensywność zabiegu. Wypełnienie powoduje, że skóra staje się napięta, a zmarszczki, bruzdy i zwiotczenia wygładzają się. Jest to efekt widoczny, ale dużo naturalniejszy niż w przypadku wielu innych metod.
Na tym nie koniec. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego ma też takie same skutki dla skóry jak jego naturalna, znaczna obecność. Sprzyja produkcji skóry jędrnej i napiętej, więc efekt odmłodzenia utrzymuje się długi czas, nawet gdy kwas zostaje już wchłonięty przez organizm. Znacząco opóźnia to starzenie.

Kiedy zastosować?

Wypełnianie bruzd i zmarszczek za pomocą tego preparatu jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób zastanawiających się, jak spłycić zmarszczki bez poważniejszej ingerencji w organizm. Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, a sam zabieg jest stosunkowo mało kosztowny, metodę tę można więc polecić wielu osobom. W dodatku jest ona możliwa do zastosowania w każdym miejscu. W ten sposób można wygładzić zmarszczki wokół ust, usunąć lwią zmarszczkę między brwiami, wygładzić bruzdy na czole, a także podnieść opadające kąciki ust. Kwas hialuronowy pozwala na piękne modelowanie twarzy i nadawanie jej pełniejszych kształtów, przez co wygląda młodzieńczo. Zaletą tego zabiegu jest też jego komfort – przed wstrzyknięciem kwasu miejsca iniekcji smaruje się kremem znieczulającym, a do wstrzykiwania preparatu używa się bardzo cienkich igieł. Powoduje to, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.