Kostiumy karnawałowe dla chłopców – pomysły na stylizacje

Nastał czas karnawału. To okazja do zabawy, również i dla dzieci. Dzisiaj nie ma już większego problemu z zakupem czy wypożyczeniem gotowego przebrania na karnawał dla dzieci. Supermarkety, sklepy sieciowe i sklepy z artykułami dla dzieci oferują szeroki wybór strojów różnego rodzaju. Ma to swoje plusy i minusy. Niekiedy okazuje się, że na jednym balu pojawia się jednocześnie kilkoro dzieci w takich samych kostiumach. Dlatego, aby maluch mógł poczuć się naprawdę wyjątkowo warto pokusić się o samodzielne wykonanie kreacji karnawałowej. Jakie przebrania powinny przypaść do gustu chłopcu? Jaki powinien być strój karnawałowy dla dzieci? 

Strój wilka

Aby wykonać strój wilka rodem z bajki o Czerwonym Kapturku należy przygotować kilka elementów – szarą lub brązową bluzę z kapturem, filcowe kawałki w kolorach szarym, białym, czarnym i żółtym, klej na gorąco oraz igłę, nitki i nożyczki. Najważniejszym elementem pracy nad kostiumem wilka jest wycięcie elementów pyszczka, oczu, uszu, brwi i pazurów.

Potem należy je ze sobą połączyć i przyszyć cały pyszczek do kaptura bluzy. W momencie kiedy klej jeszcze schnie, warto sprawdzić czy maska dobrze się trzyma ubrania. Do rękawów bluzy dokleić należy pozostałe pazury. Uszy z kolei powinny znaleźć się na szczycie kaptura. Strój wilka przygotować można tym samym w kilkanaście minut. Podobnie wygląda praca np. nad kostiumem smoka, który w przypadku chłopców sprawdzi się równie dobrze.

Stroje z filmów i bajek

Chłopcy zawsze chętnie przebierają się za różnego rodzaju bohaterów z bajek i filmów. Królują oczywiście „Gwiezdne wojny”. Oczywiście maskę Lorda Vadera zakupić można w sklepie, ale ta wycięta z kartonu prezentować się może nie mniej efektownie. Wystarczy przymocować ją do głowy cienką gumką i gotowe. Do przygotowania peleryny można z kolei wykorzystać kawałek czarnego materiału z nie noszonej już spódnicy czy czarną bibułę. Im więcej czerni, tym lepiej. Ponadto popularne jest przebranie za Minionka. Okazuje się, że przygotowanie takiego kostiumu jest banalnie proste. W szafie trzeba znaleźć jedynie jeansowe spodnie na szelkach i żółtą bluzę z kapturem. Do tego potrzebne są okrągłe okulary wykonane np. z kartonu i czarne rękawiczki. Takie przebranie zrobi furorę na niejednym karnawałowym balu w przedszkolu czy szkole.

Najpopularniejsze stroje karnawałowe dla chłopców

Oferta gotowych kostiumów dla dzieci na karnawał jest bardzo szeroka, ale w zasadzie każdy strój można również samodzielnie wykonać w domu. Chłopcy zawsze dobrze się czują przebrani za superbohatera np. Batmana czy Supermana. Poza tym królują zawsze stroje policjanta, strażaka czy budowniczego. Wielu chłopców preferuje też przebrania za zwierzęta czy postacie znane z bajek – wspomnianego wilka, smoka, lwa czy dinozaura. Wbrew pozorom nie są to stroje zbyt skomplikowane do przygotowania samodzielnie w warunkach domowych. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych elementów. Bardzo przydatnym gadżetem w tym przypadku jest na pewno klej do klejenia na gorąco.