Jak stworzyć stylizację do pracy

Jak stworzyć stylizację do pracy

Wiele stanowisk pracy wymaga odpowiedniego stroju. Mowa tu o tzw. dress code. Łatwiej jest jeśli konkretny styl ubioru jest z góry narzucony przez firmę. Często jednak tak nie jest i wybór odpowiednich elementów garderoby do pracy może stanowić problem.

Garsonka i biała koszula

Jednym z podstawowych elementów garderoby do pracy dla pań jest garsonka. Jest to przede wszystkim strój niezwykle elegancki i szykowny. Jednocześnie garsonki są także wygodne. Można zatem śmiało powiedzieć, że garsonka jest dobra na wszystko. Jest to pewnego rodzaju uniwersalna część dress codu. Drugi nieodłączny element stroju do pracy do oczywiście biała koszula. Najczęściej jest ona biała, jednak wcale tak nie musi być. Ważne jest natomiast, aby jej kolor nie był krzykliwy. Nie ma jednak nic złego w eleganckich wzorach, np. na kołnierzu.

Sukienka i spodnie

Wiele kobiet uwielbia chodzić w sukienkach. Oczywiście mogą je także ubierać do pracy. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się sukienka ołówkowa. Wszystko dlatego, że sukienka ołówkowa z jeden strony znakomicie podkreśla sylwetkę, a z drugiej nie jest na tyle obcisła, aby ktoś mógł stwierdzić, że jest wyzywająca. Oczywiście wybierając sukienkę pamiętać należy, aby nie miała ona zbyt dużego dekoltu. W miejscu pracy jest to po prostu nie eleganckie. Alternatywą dla sukienki są oczywiście spodnie. W przypadku spodni najlepszym wyborem będą tzw. cygaretki. Cechą charakterystyczną tych spodni są wąskie nogawki, które sięgają do kostek. Cygaretki świetnie prezentują się w połączeniu z marynarką.

Buty

Do kompletu brakuje jeszcze butów. Wybierając buty do pracy należy przede wszystkim kierować się tym, aby były one jednocześnie i wygodne i eleganckie. Nie jest to jednak wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Najczęściej do pracy wybiera się szpilki lub półbuty. Ważne jest, aby buty były w stonowanych kolorach. Jeśli decydujemy się na szpilki to pamiętać należy także o tym, aby ich obcas nie był zbyt wysoki. Nie powinien o przekraczać 8 centymetrów.

Biżuteria i makijaż

Wiele kobiet zastanawia się czy do pracy wypada zakładać biżuterię, a jeśli tak to jaką. Biżuterię oczywiście w pracy nosić. Ważne jest tylko, aby było to robione w pewnych granicach. Zrezygnować należy z dużej i kolorowej biżuterii. Natomiast bransoletka czy naszyjnik są jak najbardziej wskazanie. Ważnym elementem w stylizacji do pracy jest także makijaż. Ten jest oczywiście jak najbardziej wskazany. Pamiętać jednak należy o tym, aby mówiąc kolokwialnie nie był on zbyt krzykliwy.

Gdzie kupować garderobę do pracy?

Sklepów, w których można zakupić elegancje stroje do pracy jest oczywiście wiele. Warto jednak sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze wiele z nich organizuje często najlepsze wyprzedaże. Po drugie w sieci funkcjonują też sklepy, które konkretnie specjalizują się w sprzedaży garderoby do pracy. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupione elementy garderoby z pewnością będą trafione i idealnie będą pasować do pracy.