jak dobrać ubranie do sylwetki

Jak dobrać ubrania do sylwetki?

Odpowiednio dobrana garderoba podkreśla zalety naszej figury i niweluje mankamenty. Jednak, by dobrze wyglądać ubrania powinny być dostosowane do typu sylwetki. Zatem jak dobrać strój do figury? Na jakich ubraniach się skupić, by podkreślić zalety?

Sylwetka gruszka

Gruszka cechuje się masywnym dołem i delikatną górą. Panie o tej sylwetce zazwyczaj mają wąskie ramiona, mały biust, płaski brzuch oraz szerokie biodra i krągłą pupę. Aby czuć się dobrze, należy dążyć do równowagi między górą a dołem sylwetki. Strój dla typu gruszki powinien optycznie poszerzać górę. Polecane są klasyczne spodnie, cygaretki, które zatuszują dół sylwetki. Nie poleca się zakładać spodni rurek oraz spódnic mini, które dodatkowo podkreślą masywny dół sylwetki. Dobrym rozwiązaniem jest też założenie spódnicy rozkloszowanej lub ołówkowej, ale o długości do kolan lub midi. Jeżeli chodzi o bluzki to gruszki dobrze wyglądają w bufiastych rękawach, drapowaniach oraz wzorach. Dodatkowo sylwetkę wyszczuplają obcasy. Warto się zainspirować takimi gwiazdami jak Jennifer Lopez lub Beyonce.

Sylwetka jabłko

Jabłko jest sylwetką, którą najczęściej możemy spotkać u kobiet. Tutaj z kolei mamy masywną górę sylwetki – duży biust, szerokie ramiona, brak talii, ale za to bardzo szczupłe nogi oraz biodra. Tkanka tłuszczowa zazwyczaj gromadzi się w okolicy brzucha i talii. W tym przypadku należy zmniejszyć brzuch, a wyeksponować nogi. Na tej figurze dobrze wyglądają sukienki trapezowe oraz z zaznaczoną talią. Dodatkowo talię można podkreślać paskiem lub gorsetem. Dobrym rozwiązaniem są też proste lub lekko rozszerzane spodnie. Natomiast bluzki powinny mieć dekolt w kształcie litery V lub być wiązane kopertowo. Na zaleca się nosić golfów, które optycznie powiększają biust. Nie poleca się noszenia także krótki swetrów i bluzek, crop topów oraz bluzek na cienkich ramiączkach.

Sylwetka klepsydra

Jest to wymarzony typ sylwetki. Ramiona i biodra mają taką samą szerokość, wyraźnie jest zaznaczona talia. Jest to sylwetka proporcjonalna, którą najłatwiej ubrać. N paniach o tym typie sylwetki niemal wszystkie ubrania świetnie leżą. Należy jedynie zachować ostrożność zakładając sukienki o fasonie trapezowym i odcinanym pod biustem. Wtedy mogą zostać zniekształcone proporcje. Klepsydry świetnie wyglądają w ołówkowych sukienkach i spódnicach, rurkach, dzwonach, sukienki i bluzki hiszpanki.

Sylwetka cegła

„Cegła- to figura o mocnych ramionach, dużych biodrach bez widocznego zarysowania łuku biodrowego. Biust i brzuch są na tej samej wysokości. To również brak wyraźnej linii talii. Ramiona i biodra tworzą linię tak że całą sylwetkę można zaznaczyć jak prostokąt”. Ubierając taką sylwetkę należy zaznaczyć krągłości. Nie sprawdzą się ubrania o męskim kroju. Na tym typie sylwetki najlepiej będą się prezentować ubrania kobiece, np. z zaznaczoną talią. Należy unikać obszernych marynarek, płaszczy, które optycznie jeszcze bardziej powiększą figurę.

Typy sylwetek kobiecych są różne. Jednak odpowiednio dobrane ubrania mogą sprawić, że podkreślimy to co chcemy, a ukryjemy mankamenty sylwetki.