Gry i zabawy dla dzieci na łonie natury

Gry i zabawy dla dzieci na łonie natury

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że ruch i aktywność fizyczna przez zabawę dla dzieci jest bardzo ważna. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak zapełnić czas naszym pociechom na świeżym powietrzu, tak aby miały z tego dużo radości, a jednocześnie rozwijały swoje umiejętności.

Ponadczasowe zabawy

Istnieją takie zabawy o których pamiętają jeszcze nasze babcie i dziadkowie. Są to proste gry dla dzieci i dorosłych. Oto kilka przykładów.

  • Naszą pierwszą propozycją na zabawę jest klasyczna i jednocześnie ponadczasowa „Guma do skakania”. Zabawa polega na skakaniu przez gumę w określonych figurach. Wszystkie dostępne układy znajdziemy w Internecie bądź można wymyślić je samemu. Poziom trudności będzie zależał od wybranych pozycji do wykonania. Dobrym pomysłem jest zabawa w 3 i więcej osób, tak aby była możliwość zaczepienia gumy o ciała dwóch dzieci (np. o kostki, kolanka oraz w pasie).
  • Inną popularną formą rozrywki są wyścigi kapslów, zarówno dorośli jak i dzieci znajdą w tej zabawie mnóstwo frajdy i nutkę rywalizacji. Aby zacząć wystarczy znaleźć dla każdego gracza kapsel po np. wodzie mineralnej. Następnie musimy zbudować tor, na którym będzie toczyła się rozgrywka, możemy narysować go patykiem na ziemi bądź też wybudować profesjonalny z bandami w piaskownicy. Wygrywa osoba, która pstrykając kapsel pokona cały tor i przekroczy linię mety.
  • Zabawa w chowanego jest kolejną ponadczasową formą rozrywki dla dzieci w każdym wieku. Polega ona na wyznaczeniu jednej osoby, która będzie szukać pozostałych schowanych graczy. Wyznaczyć taką osobę można przez mini grę w papier – kamień – nożyce, osoba przegrana będzie szukać pozostałych. Po wyznaczeniu takiej osoby, gracze mają czas na schowanie się (czas na ukrycie się ustalmy przed rozpoczęciem zabawy). Warto do tej aktywności wyposażyć dziecko w dobre buty np. New Balance, opinie o nich rodzice mają bardzo pozytywne. Zwłaszcza jeśli chodzi o ich lekkość i stabilność podczas biegania – które jest w tej zabawie wręcz wymagane podczas chowania się. Wygrywa osoba, której nie uda się znaleźć bądź też zawodnik, który znajdzie wszystkich pozostałych uczestników zabawy.

Więcej natury na co dzień

Jeżeli mamy do dyspozycji w niedalekiej odległości las bądź też park – zdecydowanie polecamy wybrać się do niego. Poza spacerem i obserwacją żyjących tam stworzonek możemy zagrać w angażujące oraz rozwijające gry i zabawy.

  • Pierwszą z nich jest tzw. Rzut w dziesiątkę. Polega na znalezieniu np. szyszek lub żołędzi i obraniu sobie celu do rzucania w niego (może to być jakiś stary konar drzewa bądź też skała), ten kto trafi największą ilością używanej „amunicji” w obrany cel wygrywa.
  • Liściasty wachlarz – jest to bardziej forma aktywności niż zabawy, polega na znalezieniu jak największej ilości liści, aby później dopasować je do konkretnych rodzajów drzew. Tu nie ma wygranych ani przegranych. Czysta edukacja i sposób na zapełnienie czasu dzieci w lesie.
  • Jeżeli lubujesz się w owocach leśnych, wybierz się po nie wraz ze swoimi pociechami. Możesz urządzić zawody kto zbierze ich najwięcej. Pamiętaj, aby uważnie oglądnąć dzieci po przyjściu do domu, czy czasem nie złapały kleszcza.

Pamiętajmy że aktywność fizyczna dzieci jest bardzo ważna, zwłaszcza w początkowych latach życia. Dlatego też starajmy się zapewnić naszym pociechą jak najwięcej ruchu. Dzięki temu możemy być pewni że rozwijają się prawidłowo.

 

Sprawdź również: Najbardziej rozpoznawalne i słynne buty New Balance