Jak dobrać zegarek do ubioru?

Dopasuj zegarek do stylizacji

Markowe zegarki stanowią dodatek go stroju, mogą być noszone praktycznie na każdą okazję. Warto jednak pamiętać o właściwym dobraniu zegarka, który podkreśli strój i doda mu charakteru. Jak dobrać odpowiedni zegarek?

Wybór zegarka

Zegarek nie tylko mierzy czas, ale także dodaje nam stylu i elegancji. Warto zatem poświęcić trochę czasu na dobór odpowiedniego rodzaju zegarka. Wybierając zegarek, trzeba zdecydować, czy ma być uniwersalny, czyli pasujący do większości stylizacji, czy może ma być oryginalny, pasujący na specjalne okazje i do danego stroju. Kolejnym aspektem jest materiał, z jakiego został wykonany zegarek. Czy ma być wykonany z wielu materiałów? Plastikowy, a może zegarek na pasku? Złoty, srebrny, czy jeszcze inny? W przypadku chęci noszenia tej biżuterii na co dzień, warto wybrać najtrwalszy materiał. Markowe zegarki cechują się tym, że są trwałe i mają ponadczasowy styl. Następnie trzeba pomyśleć o tym, ile maksymalnie pieniędzy chcemy przeznaczyć na taki zegarek. Wymarzone modele mogą być dosyć kosztowne, dlatego warto o tym pamiętać.

Zegarek na bransolecie

Wybierając zegarek, warto zauważyć, że najważniejszą zasadą jest fakt, że zegarek musi być widoczny. Malutkie i cienkie paski raczej nie będą widocznie, trzeba zatem wybrać bardziej odważną propozycję. Modne są kolorowe i złote zegarki, które pięknie się wyróżniają. Jednak jeśli ktoś woli bardziej skromną opcję – nie musi się obawiać. Proste zegarki na grubszej bransolecie są także stylowe i nowoczesne.

Jak dobrać zegarek do stylizacji?

Ciekawy jest fakt, że zegarek powinien pasować nie tylko do stroju, ale także do użytkownika. Jeżeli preferujemy styl sportowy, najlepiej wybierać zegarki minimalistyczne i proste. W przypadku eleganckiego stroju np. do pracy, można dobrać zegarek biżuteryjny, z ciekawą bransoletą. Pamiętajmy o tym, że duża ilość zdobień na zegarku znajduje zastosowanie głównie wieczorami, na różnych imprezach – wtedy pełni on funkcję ozdobną. Trzeba zadbać o to, aby zegarek był odpowiedniej wielkości – konieczne jest dopasowanie do wielkości dłoni. Jeśli dłonie są delikatne, wybierzmy subtelny zegarek na pasku lub delikatnej bransolecie. Masywne typy zegarków są dość przytłaczające i nie wyglądają zbyt efektownie. Tarcza zegarka nie powinna być zbyt duża, aby nie przeszkadzała podczas wykonywania różnych czynności.

Specjalne okazje

Zegarek może stanowić doskonały dodatek do wieczornych stylizacji, przykładowo podczas wyjścia na imprezę. W tym przypadku ciekawe są modele subtelne i jednocześnie dość bogato zdobione (np. cyrkoniami). Zegarek staje się pięknym dodatkiem, uzupełniającym stylizację. Zakładając suknię wieczorową i zegarek, trzeba ograniczyć ilość innej biżuterii, aby nie było zbyt krzykliwie. Zegarek można połączyć z delikatnymi kolczykami lub wisiorkiem.

Wybierając zegarek trzeba kierować się przede wszystkim własnym gustem. Ten ciekawy dodatek do stroju, może być noszony każdego dnia lub jedynie na specjalną okazję, wszystko zależy od nas.