Bite a Donut – poznaj najlepsze pączki we Wrocławiu

Wrocław to miasto, w którym pełno jest rozmaitych kawiarni oferujących wszelkiej maści wypieki. Trudno więc zdecydować się na konkretny lokal. Niewątpliwie jednak wśród dostępnych propozycji wyróżnia się kawiarnia Bite a Donut, która zamiast pączków w tradycyjnym kształcie oferuje te z charakterystyczną dziurką – donuty.

Czym są donuty?

Donuty większości osób kojarzą się przede wszystkim z USA. Tymczasem tak naprawdę wywodzą się z kuchni duńskiej, choć swoją popularność rzeczywiście zyskały dopiero po przywiezieniu ich do Stanów Zjednoczonych. Tradycyjnie okrągłe pączki z dziurką nie były wypełniane nadzieniem, a jedynie posypywane cukrem pudrem, zdobione lukrem czy rozmaitymi polewami. Teraz jednak występują w wielu ciekawych smakach, a niektóre z nich wewnątrz kryją pyszne kremy.

Wrocławskie donuty

Najlepsze pączki we Wrocławiu z charakterystyczną dziurką oferuje kawiarnia Bite a Donut. To właśnie tutaj pączki przygotowywane są z wykorzystaniem jedynie świeżych składników wysokiej jakości. Pączki są wolne od ulepszaczy smaku, a proces wyrastania ciasta nie jest w żaden sposób przyspieszany. Dzięki temu pączki z Bite a Donut mają jedyny w swoim rodzaju smak, a także bardzo puszyste, delikatne ciasto.

Donuty przygotowywane są na oczach gości, by mogli mieć pewność, że serwowane są im jedynie świeże pączki. Również polewy czy nadzienia wykonywane są na miejscu od podstaw, co sprawia, że smak pączków z Bite a Donut jest nie do podrobienia. Będąc we Wrocławiu, koniecznie trzeba więc zajrzeć do tego lokalu położonego na ulicy świętego Mikołaja 43/1L, w pobliżu rynku. Pysznym smakiem donutów można cieszyć się, pijąc aromatyczną kawę prosto z palarni Etno Cafe Wrocław, której smak świetnie przełamuje słodycz pączków albo sięgnąć po jeden ze świeżo wyciskanych soków warzywnych i owocowych.

Polub profil na FB Bite a Donut: https://www.facebook.com/biteadonut

Różnorodność smaków

Pączkarnia we Wrocławiu Bite a Donut oferuje donuty w wielu wydaniach. Znaleźć tu można wszystkie najbardziej tradycyjne propozycje takie jak pączek pokryty kolorowym lukrem, czekoladą albo posypany cukrem pudrem, a także charakterystyczny dla lokalu donut z cukrem cynamonowym. Bite a Donut oferuje jednak także wiele słodkości stworzonych specjalnie dla miłośników słodyczy – znajdą się więc tutaj donuty z Oreo, Kinder, Daim czy Michałkami. Dla fanów nietypowych smaków przygotowano natomiast pączki z polewami z marakują i hibiskusem czy iście amerykańskie donuty z bekonem i syropem klonowym. Choć tradycyjne donuty nie mają nadzienia, Bite a Donut serwuje swoim gościom nawet pączki wypełnione kremami – chociażby ten z mascarpone z malinami.