walentynki

5 miejsc we Wrocławiu, do których warto zaprosić drugą połowę w Walentynki

Walentynki, choć regularnie bojkotowane przez przeciwników importowania amerykańskich świąt na rodzimą ziemię, co roku przyprawiają wszystkich zakochanych o szybsze bicie serca. Pod warstwą komercji i kiczowatych gadżetów kryje się doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu. Zamiast więc boczyć się na cały świat, weźmy ukochaną lub ukochanego za rękę i ruszajmy w miasto. Te walentynki spędźcie we Wrocławiu. Warto!

Walentynki we Wrocławiu? Tak!

Samo miasto jest niezwykle klimatyczne; bogate w urocze uliczki, przepiękne mosty, stare miasto z nietuzinkową architekturą. Miejska przestrzeń Wrocławia wprost idealnie wpisuje się w romantyczny klimat. Któż bowiem nie marzy o tym, by stojąc na moście pod gwieździstym oddać się pocałunkom?

5 miejsc, w które warto zabrać drugą połowę w Walentynki

Wśród propozycji znajdzie się zarówno coś dla duszy, jak i dla ciała. Zaczynajmy, bo walentynkowy wieczór zapowiada się intensywnie i fascynująco!

1. Bite a Donut – by jeszcze bardziej osłodzić sobie ten dzień, po romantycznym spacerze warto wstąpić na pysznego pączka. Tego dnia kalorie nie idą w boczki, lecz przez żołądek wprost do serca! Szczególnie że pączkarnia przygotowała na tę wyjątkową okazję wypieki w kształcie serca. Mnogość smaków przyprawia o zawrót głowy i pieści podniebienia nawet wytrawnych koneserów słodkości.

2. Było coś dla ciała, to teraz rozpieśćmy naszego wewnętrznego wielbiciela sztuki. Może by tak zabrać drugą połówkę do Opery Wrocławskiej? Jeśli repertuar nie do końca nam odpowiada, można wybrać scenę Teatru Polskiego. Praktycznie każdy przybytek kultury w mieście zadbał o repertuar na ten wyjątkowy dzień.

3. Walentynki przed srebrnym ekranem – czemu nie? Jeśli nie gustujecie w sztukach teatralnych, lecz wolicie umościć się w wygodnym fotelu, chrupiąc popcorn, nie ma problemu. O zakochanych parach pomyślało Multikino, którego walentynkowy repertuar obfituje w największe filmowe hity. Nie zwlekajcie jednak z zakupem biletów, najlepiej nabyć je w przedsprzedaży. Randka w kinie to niezwykle popularny sposób na spędzenie walentynek.

4. Walentynkowy melanż, czyli klubowe szaleństwa we dwoje – to się nigdy nie znudzi. Zwariowane wygibasy, a potem namiętny przytulaniec? Proszę bardzo. Wrocławski klub Melanż zaprasza na walentynkową imprezę pod wymownym hasłem Love is in the air.

5. Walentynki we Wrocławiu warto spędzić na wykwintnej kolacji. Nawet jeżeli macie przeznaczyć na nią ostatnie zaskórniaki, nie wahajcie się. To naprawdę wyjątkowa okazja. A kolacja może stanowić preludium do niezapomnianej reszty wieczoru. Spośród wielu wrocławskich lokali, warto zwrócić uwagę na restaurację Marina. Kolacja z widokiem na Odrę w eleganckim i gustownym anturażu z pewnością zapadnie w pamięć.

Przekrój miejsc, polecanych na walentynkową randkę we Wrocławiu pokazuje szerokie spektrum możliwości na spędzenie tego dnia. Tak naprawdę jednak liczy się towarzystwo tej jedynej, ukochanej osoby. Jak śpiewała pewna wokalistka; w kinie, w Lublinie, w metrze czy swetrze – kochaj mnie!